Wiosenne przemyślenia

 

  Dzisiaj spojrzałem na datę ostatniego wpisu na blogu i nie mogłem uwierzyć, że ostatni artykuł napisałem 14 października 2017r. Dlaczego nie siadłem do komputera i czegoś nie napisałem? Może nie miałem czasu? Może nie miałem co pisać? Może w moim życiu działo się coś ważniejszego niż pisanie kolejnego tekstu, który nie wiadomo czy komuś coś daje. Pewnie wszystkiego po trochu. Nie napisałem nic i może to dobrze, ponieważ czas spowodował, że nabrałem dystansu do wielu spraw. Jeśli będziecie czytać ten tekst to też z dystansem, bo to moje przemyślenia i nie musicie się z nimi identyfikować. Właściwe to nic nie musicie !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  Od lipca do stycznia przeprowadziłem 28 warsztatów kreatywnych dla grantobiorców w projekcie „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra”. 28 pomysłów innowacji społecznych mających na celu wsparcie osób, które w życiu zmagają się z wyzwaniami o jakich przeciętny człowiek nie ma „zielonego” pojęcia. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy swoje życie poświęcają pomocy osobom nieuleczalnie chorym, niepełnosprawnym, zależnym, starszym. Ludziom, którzy z przyczyn losowych walczą każdego dnia o równe traktowanie, wsparcie państwa i godne życie. Dotknąłem problemów osób chorych na choroby nowotworowe, choroby psychiczne, chorobę Alzheimera. Poznałem bariery z jakimi zmagają się osoby niewidome, niesłyszące, sparaliżowane. Wiem jak wygląda życie opiekunów tych osób, jak bardzo oni wszyscy potrzebują zrozumienia ze strony nas, ludzi którym los oszczędził takich trosk.

 

  Dlaczego to piszę? Dlatego, że często mamy w życiu sytuacje trudne, kryzysy, chwile zwątpienia. Zastanawiamy się co osiągnęliśmy, porównujemy się do innych szukając odpowiedzi czy jesteśmy szczęśliwi. Widząc obok nas osoby, które osiągnęły tzw. sukces, deprecjonujemy nasze osiągnięcia, zaniżamy swoją samoocenę, pytamy się dlaczego nie mamy więcej?

  Jeśli znajdziemy się w takim miejscu w życiu, to nie dajmy się zwariować. Rozejrzyjmy się uważnie dookoła, doceńmy to co mamy. Może nie zarabiamy tyle ile sąsiad, ale mamy wspaniałe dzieci. Może nie mamy willi z basenem, ale nie musimy spłacać wielkiego kredytu. Może nie mamy wielkiej firmy, ale od 16 mamy czas dla siebie i rodziny. Doceńmy to, że nie musimy się zastanawiać czy na dworcu będzie winda dla wózków, że możemy iść do lasu i pobiegać. Cieszmy się widokiem słońca i muzyką, którą słyszymy, nie każdy ma takie szczęście. Wyznaczajmy sobie ambitne, ale realne cele i realizujmy je. Nie rezygnujmy z marzeń, one powodują, że życie jest inne i piękniejsze. Pomyślmy o tych wszystkich, których największym marzeniem jest być zdrowym. To naprawdę powoduje, że drobne przyjemności smakują inaczej.

 

Idzie wiosna, czas odrodzenia i radości. Zróbmy coś dla siebie, a przy okazji dla kogoś, kto potrzebuje wsparcia i pomocy. Może nie zmienimy świata, ale jeśli to odmieni nas na lepsze, to i świat stanie się piękniejszy - chociaż troszeczkę.

 

 

Marek Składowski

Trener biznesu i Coach ICC

Właściciel Mars3C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Zmiany w firmie
29 marca 2018

Kontakt telefoniczny i mailowy:

 

tel. 606 787 001

e-mail: mars3c@mars3c.pl

Adres do korespondencji              

 

95-070 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI       

ul. Ptasia 9A, Antoniew                        

Mars3C social media.
Mars3C social media.
Szkolenia i doradztwo Łódź. Mars3C